Paliwa eko

Ceny tradycyjnych źródeł energii stale i systematycznie rosną. Ponadto rośnie również świadomość ekologiczna i coraz więcej osób prywatnych i przedsiębiorców chce łączyć niskie koszty ogrzewania z dbałością o środowisko naturalne. Energooszczędne, a jednocześnie proekologiczne rozwiązania dają wiele możliwości. Można np. Zdecydować się na kotły na ekogroszek, kolektory słoneczne czy zintegrowany system domu pasywnego.

Ogrzewanie słoneczne

Coraz popularniejszym zjawiskiem są ogniwa fotowoltaiczne montowane na dachach domów czy przedsiębiorstw. Urządzenia przetwarzające energię słoneczną w ciepło pozwalają zaoszczędzić duże kwoty na systemach grzewczych. Latem solary odgrywają również rolę w podgrzewaniu wody. Zimą wspomagają system grzewczy. Inwestycja w kolektory słoneczne jest opłacalna, ponieważ zwraca się w postaci znacznego obniżenia kosztów ogrzewania budynku czy domu.

Ekogroszek

Ekogroszek to paliwo stałe i dużo tańsze niż gaz czy ropa oraz jedno z najtańszych wśród paliw ekologicznych. Ważne jest jednak, aby był spalany w specjalnie przystosowanych kotłach. Urządzenia na ekogroszek muszą spełniać rygorystyczne normy unijne, których głównym kryterium jest maksymalna redukcja emisji szkodliwych substancji do atmosfery. Kotły na ekogroszek są wysoce zautomatyzowane, dzięki czemu ich obsługa nie jest skomplikowana.

Inne rodzaje opału? Zobacz: pellet

Ekologiczne systemy grzewcze w budynkach pasywnych

Budynki pasywne wyposażone są w zintegrowane systemy grzewcze i izolacyjne, co pozwala na rekuperację, czyli odzysk ciepła z wentylacji. Pod względem ekologicznym spełniają najwyższe standardy, a ich zastosowanie jest relatywnie najtańsze spośród innych alternatywnych metod ogrzewania. Klimat w całym budynku kontrolowany jest przez inteligentny system, który między innymi monitoruje takie parametry jak: wilgotność powietrza, temperatura, wietrzność, stopień nasłonecznienia czy stężenie dwutlenku węgla w powietrzu. Zastosowanie takich rozwiązań wpływa na komfort mieszkańców i zarazem jest przyjazne dla środowiska.

więcej o ekogroszku znajdziesz na stronie: https://kalorycznyekogroszek.pl/blog/